#1 Princeville (10-0) at #9 Aurora (A. Christian) (7-3) 0-7
#5 Chicago (Orr) (9-1) at #4 Lena (L.-Winslow) (9-1), 14-49 FINAL
#2 Ottawa (Marquette) (10-0) at #10 Dakota (7-3), 12-14 FINAL
#6 Forreston (8-2) at #3 Milledgeville (10-0), 14-14
#8 Fisher (8-2) at #1 Argenta (A.-Oreana) (10-0), 23-44 FINAL
#13 Moweaqua (Central A & M) (7-3) at #12 Albion (Edwards County) (7-3), 21-0
#2 Camp Point (Central) (9-1) at #10 Carrollton (7-3), 31-6 FINAL
#3 Concord (Triopia) [Coop] (9-1) vs. #6 Arcola (8-2) at Concord (Triopia), 42-0 FINAL
Class 2A
#8 Chicago (C. Hope Academy) (8-2) at #1 Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) (10-0) 7-31
#5 Sterling (Newman Central Catholic) (9-1) at #4 Carthage (Illini West) (10-0) 46-14 FINAL
#2 Orion (10-0) at #10 Taylor Ridge (Rockridge) (7-3) 21-17 FINAL
#3 Lanark (Eastland) [E.-Pearl City Coop] (10-0) at #11 Palos Heights (Chicago Christian) (7-3) 28-6
#1 Decatur (St. Teresa) (10-0) at #9 Athens (8-2) 41-7
#4 Pana (H.S.) (9-1) at #12 Downs (Tri-Valley) (6-4) 31-35 FINAL
#2 Maroa (M.-Forsyth) (10-0) at #10 Chester (7-3) 49-12 FINAL
#6 Bismarck (B.-Henning-Rossville-Alvin) (9-1) at #3 Tuscola (9-1) 21-42
Class 3A
#1 Byron (10-0) at #9 Princeton (7-3) 28-0 FINAL
#5 Poplar Grove (North Boone) (8-2) at #4 Lisle (Sr.) (9-1) 25-37 FINAL
#15 Herscher (6-4) at #10 Spring Valley (Hall) (7-3) 17-14 FINAL
#6 Monmouth (M.-Roseville) (8-2) at #3 Eureka (9-1), Sat., Nov. 3, 5:00 pm
#8 Anna (A.-Jonesboro) (8-2) at #1 Monticello (10-0) 7-21
#13 Greenville (7-3) at #12 Pleasant Plains (7-3) 26-14 FINAL
#2 Carlinville (10-0) at #10 Paxton (P.-Buckley-Loda) (7-3) 40-7 FINAL
#6 Williamsville (9-1) at #3 Fairfield (10-0) 42-16 FINAL
Class 4A
#1 Elmhurst (IC Catholic) (10-0) at #9 Stillman Valley (7-3) 31-0 FINAL
#4 Chicago (Urban Prep/Bronzeville) (9-1) vs. #5 Marengo (8-2) at Chicago (Gately Stadium), Sat., Nov. 3, 4:30 pm
#2 Coal City (9-1) at #10 Johnsburg (7-3) 33-14 FINAL
#6 Genoa (G.-Kingston) (8-2) at #3 Richmond (R.-Burton) (9-1) 0-19
#8 Columbia (8-2) at #1 Taylorville (10-0), Sat., Nov. 3, 5:00 pm
#5 Pontiac (9-1) at #4 Rochester (9-1), Sat., Nov. 3, 5:30 pm
#2 Paris (10-0) at #10 Effingham (H.S.) (8-2) 14-30 FINAL
#6 Murphysboro [Coop] (8-2) at #3 Kankakee (McNamara) (9-1) 6-35
Class 5A
#7 Mattoon (7-3) at #2 Highland (10-0) 7-7
#14 Joliet (Catholic Academy) (6-4) vs. #6 Marion (H.S.) (7-3) at Joliet (Memorial Stadium), Sat., Nov. 3, 5:00 pm