FIRST ROUND | SECOND ROUND | QUARTERFINALS | SEMIFINALS & FINALS | |||||||||||
(1) Sterling (Newman Central Catholic) (9-0) | ||||||||||||||
(16) Aurora (A. Christian) (5-4) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Sterling (Newman Central Catholic) 7 pm | ||||||||||||||
(8) Chicago (C. Hope Academy) (7-2) | Date TBA | |||||||||||||
(9) Chicago (Orr) (7-2) | ||||||||||||||
Fri 10/27 Chicago (Altgeld Park) 7 pm | ||||||||||||||
(4) Orion (7-2) | Date TBA | |||||||||||||
(13) Rockford (R. Christian) (5-4) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Orion 1 pm | ||||||||||||||
(5) Clifton (Central) (7-2) | Date TBA | |||||||||||||
(12) Aledo (Mercer County) (5-4) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Clifton (Central) 2 pm | ||||||||||||||
(2) Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) (9-0) | Date TBA | |||||||||||||
(15) Lanark (Eastland) [E.-Pearl City Coop] (5-4) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 2 pm | ||||||||||||||
(7) Minonk (Fieldcrest) (7-2) | Date TBA | |||||||||||||
(10) Savanna (West Carroll) (6-3) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Minonk (Fieldcrest) 2 pm | ||||||||||||||
(3) Taylor Ridge (Rockridge) (8-1) | Date TBA | |||||||||||||
(14) El Paso (E.P.-Gridley) (5-4) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Taylor Ridge (Rockridge) 2 pm | ||||||||||||||
(6) Knoxville (7-2) | Date TBA | |||||||||||||
(11) Chicago (Marshall) (6-3) | STATE CHAMPIONSHIP | |||||||||||||
Sat 10/28 Knoxville 2 pm | ||||||||||||||
(1) Hamilton [West Hancock Coop] (9-0) | Fri 11/24 DeKalb (Huskie Stadium) 1 pm | |||||||||||||
(16) Auburn (5-4) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Warsaw 1:30 pm | ||||||||||||||
(8) Bismarck (B.-Henning-Rossville-Alvin) (6-3) | Date TBA | |||||||||||||
(9) Carmi (C.-White County) (6-3) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Bismarck (B.-Henning-Rossville-Alvin) 2 pm | ||||||||||||||
(4) Maroa (M.-Forsyth) (8-1) | Date TBA | |||||||||||||
(13) Carthage (Illini West) (6-3) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Maroa (M.-Forsyth) 2 pm | ||||||||||||||
(5) Eldorado (7-2) | Date TBA | |||||||||||||
(12) Red Bud (6-3) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Eldorado 1 pm | ||||||||||||||
(2) Westville (9-0) | Date TBA | |||||||||||||
(15) Mackinaw (Deer Creek-M.) (5-4) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Westville 1 pm | ||||||||||||||
(7) Sciota (West Prairie) [Bushnell-West Prairie Coop] (7-2) | Date TBA | |||||||||||||
(10) Carlyle (6-3) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Sciota (West Prairie) 2:30 pm | ||||||||||||||
(3) Downs (Tri-Valley) (8-1) | Date TBA | |||||||||||||
(14) Bunker Hill [Coop] (5-4) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Downs (Tri-Valley) 3 pm | ||||||||||||||
(6) Shelbyville (7-2) | Date TBA | |||||||||||||
(11) Villa Grove [V.G.-Heritage Coop] (6-3) | ||||||||||||||
Sat 10/28 Shelbyville 1 pm |
IHSA Class 2A Football Playoff Bracket
Effingham, IL / Effingham Radio
Oct 24, 2017 | 11:02 AM