GIRLS 1A
- LONG JUMP
- Nikki Wellbaum (Jr.), Teutopolis
- Jaelyn Robertson (Fr.), Cowden (C.-Herrick) [Coop]
- Faith Frye (So.), Casey (C.-Westfield) [Coop]
- POLE VAULT
- Kristin Slaughter (Sr.), Effingham (St. Anthony) DEFENDING STATE CHAMP
- Micah McWhorter (Fr.), Teutopolis
- Carson Beyers (Fr.), Shelbyville
- Elise Hemmen (Jr.), Toledo (Cumberland)
- Katherine Slaughter (Fr.), Effingham (St. Anthony)
- HIGH JUMP
- Mallory Bergbower (So.), Newton
- Rachel Jackman (Fr.), Altamont
- SHOT PUT
- Claire Bushur (Fr.), Teutopolis
- Hanna Wolff (Jr.), Altamont
- TRIPLE JUMP
- Whitney Smith (Jr.), Strasburg (Stewardson-S.) [Coop]
- Jaelyn Robertson (Fr.), Cowden (C.-Herrick) [Coop]
- Savannah Grimes (So.), Teutopolis
- Emma Weber (Jr.), Newton
- DISCUS
- Claire Bushur (Fr.), Teutopolis
- Shyanna Chapman (So.), Oblong
- 4 X 800 METER RELAY
- Teutopolis
- Effingham (St. Anthony)
- 4 X 100 METER RELAY
- Teutopolis
- Neoga
- 3200 METER RUN
- Anna Sophia Keller (Sr.), Effingham (St. Anthony)
- Emmalyn Walk (So.), Neoga
- 100 METER HIGH HURDLES
- Makenzie Hill (Sr.), Neoga
- 100 METER DASH
- Brooklyn Herman (Fr.), Newton
- Faith Frye (So.), Casey (C.-Westfield) [Coop]
- 800 METER RUN
- Sarah Carr (So.), Effingham (St. Anthony)
- Abby Stone (Fr.), Newton
- 4 X 200 METER RELAY
- Teutopolis
- Newton
- 400 METER DASH
- Faith Frye (So.), Casey (C.-Westfield) [Coop]
- Kristin Slaughter (Sr.), Effingham (St. Anthony)
- 300 METER LOW HURDLES
- Claire Wilhour (Fr.), Brownstown [Coop]
- Makenzie Hill (Sr.), Neoga
- 1600 METER RUN
- Anna Sophia Keller (Sr.), Effingham (St. Anthony)
- Emmalyn Walk (So.), Neoga
- 200 METER DASH
- Faith Frye (So.), Casey (C.-Westfield) [Coop]
- Julia Hardiek (So.), Teutopolis
- Lanae Koester (So.), Teutopolis
- 4 X 400 METER RELAY
- Effingham (St. Anthony)
- Teutopolis
- Newton
GIRLS CLASS 2A
- LONG JUMP
- Paige Minor (Sr.), Charleston
- POLE VAULT
- Macy Riedemann (Jr.), Charleston
- HIGH JUMP
- Sarah Flight (So.), Charleston
- Mariah Ball (So.), Mattoon
- Paige Minor (Sr.), Charleston
- Chloee Phillips (Jr.), Salem
- SHOT PUT
- Makenna Wilson (Sr.), Charleston
- TRIPLE JUMP
- Summerlyn Smith (So.), Mattoon
- Paige Minor (Sr.), Charleston
- DISCUS THROW
- Makenna Wilson (Sr.), Charleston
- 4 X 200 METER RELAY
- Mattoon
- 400 METER DASH
- Summerlyn Smith (So.), Mattoon
- Hailey Wimberly (Jr.), Salem