Nokomis Sectional
REGIONAL QUARTERFINALS | REGIONAL SEMIFINALS | REGIONAL FINALS | SECTIONAL SEMIFINALS & FINALS | |||||||||||
(1) Effingham (St. Anthony) | 64 | |||||||||||||
Odin | 24 | |||||||||||||
(7) Odin | 48 | Wed 2/22 Louisville (North Clay) 6 pm | ||||||||||||
(8) Centralia (Christ Our Rock Lutheran) | 34 | |||||||||||||
Mon 2/20 Louisville (North Clay) 7 pm | Effingham (St. Anthony) | 64 | ||||||||||||
Grayville | 45 | |||||||||||||
(4) Neoga | 63 | Fri 2/24 Louisville (North Clay) 7 pm | ||||||||||||
(13) Sandoval | 49 | |||||||||||||
Tue 2/21 Louisville (North Clay) 6 pm | Neoga | 50 | ||||||||||||
Grayville | 60 | |||||||||||||
(6) Grayville | 57 | Wed 2/22 Louisville (North Clay) 7:30 pm | ||||||||||||
(10) Louisville (North Clay) | 49 | |||||||||||||
Tue 2/21 Louisville (North Clay) 7:30 pm | Effingham (St. Anthony) | 53 | ||||||||||||
Altamont | 44 | |||||||||||||
Tue 2/28 Nokomis 7 pm | ||||||||||||||
(2) Nokomis | 48 | |||||||||||||
Beecher City [Coop] | 43 | |||||||||||||
(8) Beecher City [Coop] | 51 | Wed 2/22 Altamont 6 pm | ||||||||||||
(9) Farina (South Central) | 46 | |||||||||||||
Mon 2/20 Altamont 7 pm | Nokomis | 54 | ||||||||||||
Altamont | 62 | |||||||||||||
(3) Altamont | 76 | Fri 2/24 Altamont 7 pm | ||||||||||||
(13) Ramsey | 41 | |||||||||||||
Tue 2/21 Altamont 6 pm | Altamont | 67 | ||||||||||||
St. Elmo [Coop] | 47 | |||||||||||||
(5) St. Elmo [Coop] | 79 | Wed 2/22 Altamont 7:30 pm | ||||||||||||
(11) Mulberry Grove | 75 | SECTIONAL CHAMPIONSHIP | ||||||||||||
Tue 2/21 Altamont 7:30 pm | Effingham (St. Anthony) | 66 | ||||||||||||
Patoka | 57 | |||||||||||||
Fri 3/3 Nokomis 7 pm | ||||||||||||||
(1) Patoka | 51 | |||||||||||||
Windsor [Coop] | 42 | |||||||||||||
(7) Windsor [Coop] | 56 | Tue 2/21 Bethany (Okaw Valley) 7 pm | ||||||||||||
(10) Buffalo (Tri-City) | 53 | |||||||||||||
Mon 2/20 Bethany (Okaw Valley) 6 pm | Patoka | 68 | ||||||||||||
Moweaqua (Central A & M) | 66 | |||||||||||||
Fri 2/24 Bethany (Okaw Valley) 7 pm | ||||||||||||||
(4) Moweaqua (Central A & M) | 69 | |||||||||||||
Bethany (Okaw Valley) | 60 | |||||||||||||
(6) Bethany (Okaw Valley) | 51 | Wed 2/22 Bethany (Okaw Valley) 7 pm | ||||||||||||
(12) Edinburg [Coop] | 39 | |||||||||||||
Mon 2/20 Bethany (Okaw Valley) 7:30 pm | Patoka | 52 | ||||||||||||
Dieterich | 43 | |||||||||||||
Wed 3/1 Nokomis 7 pm | ||||||||||||||
(2) Dieterich | 65 | |||||||||||||
Martinsville | 34 | |||||||||||||
(9) Hutsonville [Coop] | 45 | Tue 2/21 Dieterich 7 pm | ||||||||||||
(11) Martinsville | 55 | |||||||||||||
Mon 2/20 Dieterich 6 pm | Dieterich | 54 | ||||||||||||
Oblong | 52 | |||||||||||||
Fri 2/24 Dieterich 7 pm | ||||||||||||||
(3) Oblong | 57 | |||||||||||||
Cisne | 47 | |||||||||||||
(5) Cisne | 85 | Wed 2/22 Dieterich 7 pm | ||||||||||||
(12) Clay City | 53 | |||||||||||||
Mon 2/20 Dieterich 7:30 pm |